همراهان و دوستان عزیز برای دیدن مطالب تخصصی در حوزه معماری می توانید به سایت زیر مراجعه فرمایید

بلاگ سایت شخصی محمود اژدری

https://azhdarionline.com

اگر بدنبال مطالب به روز و شناخت بهتر معماری و سبک های آن هستید می توانید به بلاگ رسمی محمود اژدری که به صورت جداگانه بارگزاری می گردد مراجعه نموده و از مطالب جدید در این حوزه مطلع گردید.

آشنایی با سبک های معماری، آشنایی با معماران برتر، آشنایی با طرح های معماری، آشنایی با مبانی نظری معماری و خیلی دیگر از مطالب به روز در زمینه معماری به آنجا مراجعه فرمایید.

 

با سلام و احترام خدمت دوستان، همکاران و همراهان عزیز. من محمود اژدری متولد سی ام آبان ماه یکهزارو سیصدو شصت و یک و پژوهشگر دکترای معماری هستم. حوزه تخصصی من در زمینه پژوهش و تالیف مقاله و کتاب در تمامی حوزه های معماری و فلسفه بوده و دست دوستانی که در این حوزه مرا یاری کنند به گرمی می فشارم. نگرش من در حوزه پژوهش و طراحی معماری به گفته والتر گروپیوس معمار شهیر آلمانی و بنیان‌گذار مدرسهٔ مشهور باوهاوس: “از طراحی قاشق غذاخوری تا شهر دامنه کار معمار را تعریف می‌کند” عقیده دارم. پس معمار نمی تواند بگوید طراحی و به تبع آن پژوهش جزئی از کار من نیست. ولی باید در تمامی این مراحل این مطلب را هم سرلوحه کار خود قرار دهیم که نقد و نقادی در این حوزه نیز خود هنری ظریف می باشد که شاید به صورت اتفاقی با نقدی غیر منصفانه کاری زیبا را در این حوزه مورد تخریب اشتباه قرار دهیم پس یاد بگیریم تا وقتی در این حوزه تجربه کافی را نداشته باشیم از کاری نقد نکنیم. در این وبگاه من در خدمت همه هستم تا هم نظرات خودم را به اشتراک بگذارم و همه نظرات دیگران را بشنوم و در گاه نوشته های خودم مطالبی در حوزه معماری قرار میدهم که شاید برای دوستان مفید باشد.